Menu Zavrieť

Nech žije video, kráľ internetu!

Pozrite si akékoľvek marketingové predpovede na nadchádzajúci rok a sumáre rokov minulých. Všetky majú spoločné jednu vec – video si ide svoje. A ešte si aj pôjde.

Čísla sledovanosti videí rastú závratnou rýchlosťou a čoraz viac spoločností investuje práve do tohto formátu ako do silného marketingového nástroja. Video už dávno nemá uplatnenie len na YouTube, aj keď táto databáza videí si už získala také postavenie, že nahrádza televíziu a produkuje influencerov, ktorí hýbu svetom najmä mladým.

Video sa však využíva na všetkých sociálnych sieťach. Dokonca je čoraz populárnejšie aj ako dynamický prvok na webe firmy nielen ako samotné video v prehrávači, ale aj ako pozadie webu, ktoré neustále priťahuje pozornosť návštevníka.

A v čom je výhoda videa? Diváka naozaj zasiahne. Ľudia si pamätajú 20% toho, čo počujú, 30% toho, čo vidia, ale až 70% toho, čo zároveň počujú a vidia. Je tak oveľa väčšia šanca, že si potenciálny klient skôr zapamätá posolstvo alebo aj značku, ktorá sa mu prezentuje. Video navyše lepšie ako čokoľvek iné prenesie komunikovanú ideu k spotrebiteľovi a zasiahne buď jeho racio, alebo emócie.

Niekto môže mať pochybnosti, že video si vyžaduje čas, sústredenie a možnosť počúvať (tiché prostredie, reproduktory alebo slúchadlá). A ono je to vlastne tak, že ľudia si práve videom skracujú dlhé chvíle. A že nie vždy majú možnosť počúvať? Vložíte do videa titulky a je vybavené.

Video je navyše jednorazová investícia, ktorá nie je najmenšia, ale určite prinesie svoje ovocie. Oplatí sa nepozerať na cenu, priplatiť si za kvalitné natočenie, za ktoré Custom Design Studio ručí, a potom sa hrdo týmto videom prezentovať všade, kde sa dá.

SPÄŤ NA BLOG


CUSTOM DESIGN STUDIO NEWS