Menu Zavrieť

Udržte si návštevníkov svojho webu

Viete, že návštevníkovi webu netrvá ani sekundu, kým si na web, ktorý sa mu práve načítal, vytvorí svoj názor? Dajte si na dizajne svojho webu záležať. Prvý dojem je dôležitý. Ale aj druhý, tretí, piaty aj stý.

Dizajn webu ale nemôže byť len pútavý pre oko. Samozrejme, musí zaujať, nepôsobiť rušivo, ale najmä musí byť funkčný a prístupný. Každá jeho časť musí mať nejaký zmysel a plniť svoj účel. A to efektívne.

Responzivita – alfa aj omega webového dizajnu!

Čo je ale v súčasnosti alfou aj omegou webového dizajnu, to je responzivita. Dnes sú už weby prehliadané na množstve obrazoviek rôznych rozmerov a správny dizajn webu musí vyzerať dobre na každej jednej z nich.

Ďalej je dôležité, aby sa návštevníci na webe dostali k tomu, čo hľadajú, čo najjednoduchšie. Zložité „preklikávačky“ webom ich môžu odradiť natoľko, že váš web zatvoria a už sa k nemu nikdy nevrátia. Podstatné je, aby sa človek dostal k požadovanej informácii maximálne do troch kliknutí.

Už ste asi počuli, že všetkého veľa škodí, že? Pri webovom dizajne to platí dvojnásobne. Veľa farieb, veľa textu, veľa typov písma, veľa kategórií, veľa, veľa, veľa… Keep it simple! Hovoria naši anglickí priatelia. V jednoduchosti je nielen krása, ale aj sila. Prehľadný web je základ.

A nezabudnite na multimediálny obsah. Obrázky musia byť ale použité efektívne, musia byť kvalitné a vkusné. Ak také nemáte, siahnite po fotobanke a využite ilustračné obrázky. Alebo infografiku. Alebo sa zamýšľate nad videom? Myslite však na to, že spustenie hudby po otvorení webu je trend minulého tisícročia !

Obzvlášť venujte pozornosť úvodnej stránke. Tá býva najčastejšie landing page, teda vstupná stránka, a ak návštevníka nezaujme, bude ťažké udržať si ho. V dnešnej dobe si množstvo ľudí myslí, že urobiť web nie je ťažké. V podstate ani nie je. Ale ak to má byť aj dobrý web, to je už iná káva. A viete, že takúto kávu varí aj Custom Design Studio?

SPÄŤ NA BLOG


CUSTOM DESIGN STUDIO NEWS