Menu Zavrieť

Prečo musí každá grafika niečo stáť?

„Veď som vám presne povedal, ako chcem, aby to vyzeralo. Čo môže byť na tom také drahé?“ To je otázka, s ktorou sa už stretol asi každý grafik. Klient často nechápe, čo všetko sa za prípravou grafického návrhu a prácou grafika skrýva. Pozrite sa na to z druhej strany.

Grafika – to nie je len hobby, ale aj tvrdá poctivá práca. Dobrý grafik si vie správne ohodnotiť svoju prácu. A vy by ste mali tiež. Ak ste si vybrali „toho pravého“, je to preto, že asi teda vie o grafike viac, ako viete vy. V prvom rade investuje čas do toho, aby sa s vami zladil na jednu vlnu a pochopil vás a váš biznis model, pripraví si podklady na tvorbu grafiky, premyslí si koncept návrhu.

post photo - graphic designer

Keď už to má premyslené, koná.

Robí to v profesionálnych programoch, ktoré ale nie sú zadarmo a každoročne treba platiť licencie, čo si mnoho ľudí neuvedomuje. A pre kvalitný výsledok sú takéto programy potrebné. Kto si robí grafiky len tak doma pre seba a svojich kamarátov, mnohokrát používa tieto programy ilegálne. Ale ak chcete profesionálnu grafiku, idete k niekomu, kto si poctivo platí plné licencie tých najlepších programov.

A netreba zabúdať na to, že si platíte aj za grafikovu zodpovednosť. Nie je to len o tom, že vám urobí peknú grafiku, ale že bude aj správna. Vy si síce ten návrh a prípadne údaje v ňom skontrolujete, aj tak je na grafikovi, aby to bolo všetko správne. Ak ide grafika potom do tlače a náhodou sa niekde medzi grafickým dizajnérom a tlačiarom stane nedorozumenie a tlač nie je podľa dohody, grafik je ten, ktorý to musí riešiť, napraviť a prípadne aj celé preplatiť. A teda, ak ide grafika do tlače, schválením návrhu to nekončí. Grafik ho musí ešte prispôsobiť a exportovať podľa požiadaviek k tlači.

Dostanete toto u niekoho, kto vám urobí návrh za pár eur? Ale určite to nájdete u Custom Design Studio, ktoré je navyše aj naozaj cenovo prijateľné.

SPÄŤ NA BLOG


CUSTOM DESIGN STUDIO NEWS